158091-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SFA El- och kraftentreprenad
Referensnummer: 17SV105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en utförandeentreprenad avseende el och kraft för de olika anläggningsdelarna inom Henriksdalsanläggningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35121300 Säkerhetsinstallationer, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314320 Installation av datakablar, 45315100 Eltekniska installationer, 45315700 Installationsarbeten för kopplingsstationer, 45317100 Elinstallationer för pumputrustning, 45317200 Elinstallation av transformatorer, 51111300 Installation av transformatorer, 51112100 Installation av eldistributionsutrustning, 51321000 Installation av radiosändare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen