158095-2021 - ÄndringSverige-Åstorp: Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekonomisystem Åstorps kommun
Referensnummer: 20/485
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Åstorps kommun upphandlar ekonomisystem. Tjänsten antas till stor del vara en webbapplikation som beskrivs utifrån olika funktionella delar. Se vidare i förfrågningsunderlaget.