158099-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Bemanningstjänster - Krokomsbostäder
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster - Krokomsbostäder
BeskrivningKrokomsbostäder AB avser att upphandla ett ramavtal för bemanningstjänster. Beställaren har under kortare och längre perioder behov av att förstärka befintlig personalstyrka inom i huvudsak följande kategori av yrken; Fastighetsskötare Drifttekniker Parkarbetare Hyresadministratör/kundtjänstmedarbetare Beställaren äger även rätt att avropa andra roller inom exempelvis fastighetsförvaltning, administration, kontorspersonal och ledning genom tillämpning av förnyad konkurrensutsättning. Förfrågan skickas då till samtliga leverantörer som Beställaren har ramavtal med.
Intern identifierare26/14
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster, 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000