158131-2022 - ÄndringSverige-Skurup: Byggteknisk ledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för senior konsulttjänst avseende byggprojektledning för nyproduktion och ombyggnation
Referensnummer: 22/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser ett ramavtal för löpande avrop vid behov av konsultstöd inom
bl.a. byggprojektledning och byggledning.