158149-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Nyttofordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Två Redskapsbärare
Referensnummer: HS/2023:32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144700 Nyttofordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge Samhällsfastigheter AB önskar anskaffa två redskapsbärare:
Redskapsbärare 1, ska nyttjas bland annat för gräsklippning i slalombackarna vid Flottsbro.
Redskapsbärare nr 2, ska nyttjas bland annat för plogning av konstgräsplaner vid Källbrinks IP.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
16700000 Traktorer, 34144000 Motorfordon för särskilda syften
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen