158150-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ViAvi - Digital godsflödesanalys
Referensnummer: 127-20013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgs Hamn AB upphandlar en digital plattform för visualisering och analys av godsflöden i transportkedjan som inbegriper Hamnen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48430000 Programvara för lagerförvaltning, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224100 Planering av systemimplementation, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen