2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggnadskonstruktörer
Beskrivning: Uppdraget avser ramavtal av Byggnadskonstruktörer vid nybyggnad, ombyggnad och tillbyggnad.
Intern identifierare: 26_26/12
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000