158187-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Gaffeltruckar
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Motviktstruckar till Norrköpings Hamn
Referensnummer: 17/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42415110 Gaffeltruckar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av 2 st. 3,5 tons dieseldrivna motviktstruckar containerutförande samt 2 st. 8 tons eldrivna motviktstruckar för magasinshantering av pappersprodukter till Norrköpings Hamn AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen