15824-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Sjukhussängar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukhussängar och sjukhusbord.
Referensnummer: 1602725
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för alla vårdinrättningar i Region Skåne med en eller flera leverantörer av sjukhussängar och sjukhusbord.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192200 Bord för medicinska ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen