158248-2022 - ÄndringSverige-Växjö: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport, mottagning samt slutbehandling av tryckimpregnerat trä
Referensnummer: 2022-00021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att ingå kontrakt för miljöriktig transport, mottagning och slutbehandling av fraktionen tryckimpregnerat trä.