2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tekniska konsulter - Planarkitekter
Beskrivning: Orust kommun upphandlar ramavtal avseende tekniska konsulter "Planarkitekter" Beställaren avser att teckna ramavtal med maximalt tre (3) konsulter. Ramavtalstiden är två (2) år med möjlighet till förlängning med ett (1) år per gång upp till totalt fyra (4) års ramavtalstid. Omfattningen av upphandlingen i detalj framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
Intern identifierare: Dnr. 08-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000