Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnation av Västerhöjdsgymnasiets kök samt kringliggande ytor i partnering
Referensnummer: 23/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Om- och tillbyggnation av nytt storkök och matsal till Västerhöjdsgymnasiet i partnering. Även kringliggande ytor påverkas av ombyggnationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212422 Byggnation av matsal, 45212500 Ombyggnad av kök eller restaurang, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen