15839-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Subcutant venportsset samt venportskanyler
Referensnummer: DNRGS170244
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser att teckna ramavtal på regionens samlade behov av Subcutant venportsset samt venportskanyler.