158402-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Helium
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helium
Referensnummer: 959-A640.928/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24111300 Helium
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov regionalt vid Nationellt forensiskt centrum i Linköping och omfattar leverans av helium (flytande och gas).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24100000 Gaser, 24111300 Helium
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen