158460-2017 - ÄndringSverige-Stockholm: Tjänster för globalt nät
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
WAN 2017.
Referensnummer: 17/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72720000 Tjänster för globalt nät
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget och arbetet med WAN 2017 ingår att anbudsgivaren skall tillhandahålla och leverera:
— Dataförbindelser för datakommunikationstjänster,
— Implementering och etablering av dataförbindelser,
— Drift och övervakning av levererade dataförbindelser,
— Funktion för beställning,
— Funktion för felanmälan,
— Funktion för rapportering och statistik,
— Funktion support/helpdesk,
— Funktion Service Management.