158520-2023 - PlaneringSverige-Göteborg: Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI- Verksamhetssystem
Referensnummer: 0064/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en RFI (Request for information) inför den planerade annonseringen av upphandling av ett system för ärendehandläggning på Överförmyndarenheten. På uppdrag av Göteborg Stad Överförmyndarenhet, vill förvaltningen för Inköp och upphandling genom denna RFI ge potentiella leverantörer och andra berörda parter möjligheten att inkomma med synpunkter på ett antal frågeställningar inför upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en RFI (Request for information) inför den planerade annonseringen av upphandling av ett system för ärendehandläggning på Överförmyndarenheten.