158538-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Sjukvårdsmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjukvårdsmaterial
BeskrivningUpphandling avseende sjukvårdsmaterial till 12 kommuner i Kalmar län.
Intern identifierareU-056-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
Intern identifierare1486240
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
Intern identifierare1636062