2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster inom informationshantering
Beskrivning: Totala behovet uppskattas till cirka 1400 timmar per år för Eskilstuna Strängnäs Energi och Miljö AB. Uppskattade timmar omfattar samtliga yrkeskategorier. Syftet med tjänsten är resursförstärkning inom informationshanteringsområdet och GDPR när ESEM har behov av det. Tillgång till konsulter som kan stötta med flera olika behov inom informationshanteringsområdet.
Intern identifierare: UH 25-07
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 72512000 Dokumenthanteringstjänster, 79560000 Arkivering, 79995100 Arkiveringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000