Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbportal för personaladministrativt stöd.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Svalövs kommun inbjuder Leverantörer att lämna skriftligt anbud för en samordnad upphandling för Hörby, Markaryd och Svalövs kommuner avseende webbportal för personaladministrativt stöd.
Svalövs kommun ansvarar för upphandlingen medan Hörby och Markaryd kommun som deltager i upphandlingen kommer att teckna egna avtal men på samma villkor.
Information beträffande respektive kommun, dess organisation och verksamhet kan erhållas via respektive kommuns hemsida.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48220000 Programvara för Internet och intranät, 48610000 Databassystem, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen