158651-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Jord
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillverkning och säckning av plantjord.
Referensnummer: 62/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212400 Jord
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tillverkning, säckning och leverans av plantjord i 50-literssäckar till Sysavs olika ÅVC runtom i Skåne.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 77120000 Komposteringstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen