2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevhälsojournalsystem
Beskrivning: Elevhälsojournalsystem
Intern identifierare: D.nr: 2023/29
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48445000 Programvara för kundhantering, 48814000 Medicinska informationssystem, 72263000 Programimplementation, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Verksamhetssystem