158663-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård välfärdsfastigheter 2018.
Referensnummer: KFKS 2017/126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvård som en driftentreprenad enligt ABFF 15 för välfärdsfastigheter inom Nacka kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 175 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lokalvård välfärdsfastigheter 2018, område Sickla
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård välfärdsfastigheter 2018, område Älta
Del nr: 2
Lokalvård välfärdsfastigheter 2018, område Boo
Del nr: 3
Lokalvård välfärdsfastigheter 2018, område Saltsjöbaden-Fisksätra
Del nr: 4