158670-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Öckerö: Byggnation av låg- och mellanstadieskola
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Björkö skola
Referensnummer: 18/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyresupphandling av en ny skola för ca 300 elever Årskurs F till 6 på Björkö i Öckerö kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen