Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal stöd till Projekt- och Produktledare.
Referensnummer: 17FMV3131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV avser att upphandla ett ramavtal gällande personal som inhyrd personal samt konsult. Denna/dessa skall verka som stöd för projekt- och produktledare inom områdena systemarbete, kravhantering samt systemsäkerhet gällande undervattensvapen och AUV-system. Obs: Detta är ett förhandlat förfarande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen