158732-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Gislaved: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Måleri och Golv
Referensnummer: 21-919-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av hantverkstjänster inom områderna Måleri och Golv till AB Gislavedshus.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Prisuppgift för kategori Golv
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Prisuppgift för kategori Måleri
Del nr: 2