158735-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Ombyggnadsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Entreprenadtjänster 0000 Mindre ombyggnader
Referensnummer: 21/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har behov av tillgång till entreprenörer för utförande av entreprenader av varierande omfattning och med varierande inställelsetider. Entreprenaderna kan vara av skiftande karaktär. Avropen kommer bland annat att avse arbeten för busstrafik, arbeten för cykeltrafik, hastighetsreducerande åtgärder och tillgänglighetsanpassningar i gatumiljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen