Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/annons/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nationell upphandling av tankanläggningar till Polisflyget
Referensnummer: A070.891/2019 med saknummer 931
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42122120 Tankningsutrustning för helikoptrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalaupphandling avseende bränsletankar till Polisflygets baseringar och fristående placerad tankanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42122120 Tankningsutrustning för helikoptrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen