158785-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Markarbeten inkl material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMarkarbeten inkl material
BeskrivningRonneby kommun, AB Ronneby Industrifastigheter och AB Ronnebyhus upphandlar Markarbeten inkl material i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare25/25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000