158860-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Delar till jordbruks- och skogsmaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar gräsklippare och traktorer
Referensnummer: SN-2019-435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
16800000 Delar till jordbruks- och skogsmaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen/Kommunteknik på Malmö stad inbjuder, genom upphandlingsenheten, intresserade leverantörer att inkomma med anbud, avseende upphandling av reservdelar till gräsklippare och traktorer i enlighet med villkor i detta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen är indelad i tre (3) delar:
— Del 1 avser leverans av reservdelar till Ransomes gräsklippare,
— Del 2 avser leverans av reservdelar till Kubota traktorer,
— Del 3 avser leverans av reservdelar till John Deere traktorer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 1 - Reservdelar till gräsklippare
Avtalsområdet avser leverans av reservdelar till Ransomes gräsklippare.
Del nr: 2
16800000 Delar till jordbruks- och skogsmaskiner, 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34390000 Traktortillbehör, 34900000 Diverse transportutrustning och reservdelar
Del 2 - Reservdelar till Kubota traktorer
Avtalsområdet avser leverans av reservdelar till Kubota traktorer.
Del nr: 3
Del 3 - Reservdelar till John Deere traktorer
Avtalsområdet avser leverans av reservdelar till John Deere traktorer.