158865-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Härnösand: Patientövervakningssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientövervakning för Kardiologi
Referensnummer: 19RS9292
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33195000 Patientövervakningssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av komplett system (hårdvara och mjukvara) för kardiologi och HIA verksamheten på Sundsvalls sjukhus.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av hårdvara, mjukvara och tjänster för installation och konfiguration. Option för support- och serviceavtal enligt LABU 12 och option för testmiljö. Ytterligare detaljer finns i de upphandlingsdokument som finns i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen