See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för projekt- och byggledning
Beskrivning: Denna upphandling omfattar anskaffning av ramavtal avseende konsulttjänster inom projekt- och byggledning för att täcka Beställarens löpande behov för hela eller delar av byggprocessen, samt därtill hörande arbetsuppgifter.
Intern identifierare: 23/90
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000