2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rörinspektionsutrustning till 5,2 Mercedes sprinter 519
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans och montering av rörinspektionsutrustning till 5.2 tons Mercedes sprinter 519 som ska byggas om. Fordonet ska levereras monterad och ska vara typbesktigad för trafik i Sverige.
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51500000 Installation av maskiner och utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: sjöstransporter