2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ledningsspolning VA-nät 2026
Beskrivning: Bräcke och Ragunda kommun upphandlar entreprenör för spolning, slamsugning, upptining, filmning och rotskärning av kommunala va-nät, reningsverk, kommunala anläggningar och fastigheter, oljeavskiljare samt rensning av dagvattenbrunnar.
Intern identifierare: 25/191
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000