159027-2023 - ÄndringSverige-Ekerö: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persontransporter - Buss
Referensnummer: KSUH23/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla persontransporter med buss för barn och vuxna inom följande områden:
- Skolskjuts för barn och elever
- Daglig verksamhet