Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Ärendehanteringssystem
Referensnummer: 22RS4672
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har beslutat att undersöka vad marknaden har för information att ge kring Ärendehanteringssystem inför en eventuell upphandling. Med anledning av detta bjuder Regionen därför in till Leverantörspresentationer (Hearing) för att med hjälp av Leverantörernas svar få in viktig information om hur marknaden ser ut och inför förberedelser för en eventuell framtida upphandling inom området.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48445000 Programvara för kundhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ärendehanteringssystem