159078-2021 - PlaneringSverige-Kristianstad: Medicinska hjälpmedel
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Daisyspelare, fickminnen och talande klockor
Referensnummer: RFI 2021-O000723
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 2021-O00723
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33180000 Funktionellt stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen