Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dialysutrustning som funktion
Referensnummer: LD18/01260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33181000 Dialysapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ett helhetsåtagande gällande dialysmaskiner och förbrukningsmaterial för institution, HemHD och SjälvHD vid samtliga dialysverksamheter inom Landstinget Dalarna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33181000 Dialysapparater, 33181100 Apparatur för hemodialys, 33181200 Dialysfilter, 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 85111900 Sjukhusdialys
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen