Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trä och Byggvaror
Referensnummer: KS2018-143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03410000 Trä
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva köp och leveranser av trä och byggvaror.
Inbjudan.
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende:
Upphandlingen syftar till ramavtal för successiva köp och leveranser av trä och byggvaror. Den totala volymen för 2017, uppgick till ca 1 000 000 SEK exklusive mervärdesskatt. Volymen är en uppskattning baserad på statistik och är utan förbindelse. Leverantören förbinder sig att leverera Beställarens verkliga behov.
Anbudsgivning sker enligt villkor i upphandlingsdokumenten. Upphandlande myndighet är fortsättningsvis benämnd Beställaren och potentiell avtalsleverantör är benämnd Leverantören.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44110000 Konstruktionsmaterial, 44111000 Byggnadsmaterial, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falkenbergs kommun med deltagande upphandlande myndigheter inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende .