Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansgranskning av radiologiska och patologiska undersökningar.
Referensnummer: RJL 2016/951
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende granskning av patologiska preparat på objektglas och i forma av digitaliserade bilder samt röntgenbilder på distans över internet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71900000 Laboratorietjänster, 85111800 Patologiska tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen