Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konventionell röntgen till Malmö, Landskrona och Ängelholm
Referensnummer: KI210046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar totalt tre (3) fullt driftklara bildgivande system för skelett- och lungundersökningar uppfyllande offererad prestanda för placering på lasaretten i Landskrona, Malmö och Ängelholm. Fullständig kravspecifikation i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Konventionell röntgen till Malmö, Landskona och Ängelholm
Del nr: 1-3
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konventionell röntgenutrustning till Malmö, Landskrona och Ängelholm.