159176-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Gymnastikutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnastikutrustning
Referensnummer: 98/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal för gymnastikutrustning till bland annat UM:s gymnastik- och idrottshallar samt
till Räddningstjänsten Skåne Nordvästs gym.
Upphandlingen är uppdelad i två (2) delområden: "Förbrukningsmaterial" och "Större utrustning och inventarier". Vid
anbudslämnandet kan anbudsgivarna välja att lämna anbud på antingen en av delarna eller båda två. Avtal kommer tecknas med
en leverantör per delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen