Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder och skor
Referensnummer: UH 2020/116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av arbetskläder och skor till Uppsala universitet för personal som utför lokalvård samt arbetar i vaktmästeri, trädgård, reception m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18141000 Arbetshandskar, 18200000 Ytterkläder, 18221000 Regnkläder, 18230000 Diverse ytterkläder, 18330000 T-tröjor och skjortor, 18800000 Skodon, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen