159281-2023 - ResultatSverige-Örebro: Tjänster i samband med fiske
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elfiske och båtelfiske i Örebro län
Referensnummer: 22/26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77700000 Tjänster i samband med fiske
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Örebro län genomför upphandling av elfiske i vattendrag och båtelfiske. Med vinnande anbudsgivare för de två olika delområdena kommer skrivas ramavtal.
Inledning
Länsstyrelsen i Örebro län (fortsättningsvis kallad "Beställaren") inbjuder till anbudsgivning avseende elfiske i Örebro län avseende två uppdrag vadningselfiske och båtelfiske.
Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen