159500-2021 - ResultatSverige-Ljungby: Brandfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Räddningstjänstfordon av typen Släck-/Räddningsbil till Ljungby kommun
Referensnummer: AVT 2020/0066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144210 Brandfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nytt räddningstjänstfordon av typen Släck-/Räddningsbil som ersätter nuvarande Släck-/Räddningsbil.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144212 Brandbilar med vattentank, 34144213 Brandbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen