159538-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkesutbildning – Yrkesförarutbildningar inom transport för gymnasieskola och vuxenutbildning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelYrkesförarutbildningar inom transport för gymnasieskola och vuxenutbildning
BeskrivningHultsfreds kommun, Vimmerby kommun och Västerviks kommun välkomnar er att lämna anbud i vår upphandling av Yrkesförarutbildningar inom transport för gymnasieskola och vuxenutbildning. Upphandlingen administreras av Upphandlingsenheten i Västerviks kommun.
Intern identifierareU-087-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80530000 Yrkesutbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose Beställarnas behov av yrkesförarutbildningar inom transportområdet för gymnasieskolan i Hultsfred samt vuxenutbildningen i Hultsfred, Vimmerby och Västervik.
Intern identifierare1765200-0
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerellt
Intern identifierare1765202-1