Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemikalier till FA-avdelningen
Referensnummer: 2023/44
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal på kemikalier till vår verksamhet Farligt avfall i återvinningsanläggningen i Sofielund där vi behandlar vi tvätthallsslam, gatubrunnsslam, oljor, spillolja och förorenade massor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen