159642-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Hudiksvalls kommun Skolskjuts utanför ordinarie skolskjuts
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHudiksvalls kommun Skolskjuts utanför ordinarie skolskjuts
BeskrivningUpphandlingens syfte är att tillgodose Beställarens behov av en trygg, pålitlig och hållbar skolskjuts för elever i grundskolan i Hudiksvalls kommun över avtalstiden som inte kan vara en del av den ordinarie skolskjutsen på grund av exempelvis beviljade färdvägar eller individens behov inte går på ett effektivt sätt att kombinera med ordinarie skolskjuts.
Intern identifierare14075
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHudiksvalls kommun Skolskjuts utanför ordinarie skolskjuts