Officiellt namn: Stockholms universitet Postadress: Registrator Ort: Stockholm Postnummer: SE-106 91 Land: Sverige Att: Birgitta Löfgren E-post:birgitta.lofgren@su.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Lokalvårdstjänster för Stockholms universitet.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar regelmässig lokalvård samt golvvård. I Stockholms universitets lokaler.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90910000 Städning, 90900000 Städning och renhållning, 90911200 Städning av byggnader, 90919300 Städning av skolor
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.