159669-2018 - PlaneringSverige-Söderhamn: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparationer av fordon, Söderhamns kommun
Referensnummer: 7462
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg planerar en upphandling av service och reparationer av fordon för Söderhamns Kommun.
OBS! detta är en planerad upphandling, innehåll & tidsplan kan komma att ändras fram till annonsering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50112000 Reparation och underhåll av bilar, 50112100 Reparation av bilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen