159701-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Internrevision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Intern- och IT-revisionstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 9: Redovisnings-, revisions- och bokföringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Arbetsförmedlingens Internrevision har behov att upphandla internrevisions-tjänster enligt förfrågningsunderlagets specifikation. Avtalet med Arbetsförmedlingen tecknas elektroniskt. Tänk på att registrera er via www.csign.se för att kunna teckna avtal elektroniskt.
Upphandlande myndighet – Arbetsförmedlingen.
Arbetsförmedlingen avser att upphandla konsulttjänster inom Internrevision och IT-revision.
Typ av tjänst:
Uppdrag inom konsultstöd Internrevision.
— Konsultstöd Internrevision,
— Konsultstöd IT-revision.
I nedan text avses ”Internrevision” sådan som är beskriven under ”Generella uppdragsförutsättningar” i stycke ”Krav på tjänsten”. Revision enligt ISO-standards, eller annan ”revision” av uppföljningskaraktär är ej att likställa här.
Prövning och utvärdering av anbudssvar:
Prövning och utvärdering av inkomna anbud kommer att genomföras med utgångspunkt från de uppgifter som anbudsgivaren redovisat i sitt anbud. Prövningen och utvärdering sker i följande steg:
— Prövning av krav på tjänsten,
— Utvärdering av kvalitet,
— Intervju,
— Utvärdering av pris.
Intervju kan komma att hållas med respektive konsultteam som erbjuds och om intervjun genomförs kommer den att betygsättas.
Utvärdering av kompetens görs i samarbete med beställaren.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79212200 Internrevision
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.